Indicatie
De Wet Langdurige Zorg (WLZ) financiert de complexe langdurige zorg. Ook hiervoor is een indicatie nodig, waarin de zorg wordt beschreven. De indicatie voor de WLZ kan aangevraagd worden bij het Centraal Indicatieorgaan Zorg (CIZ).
Persoonlijke verzorging en begeleiding is geregeld in de Zorgverzekeringswet. De indicatie hiervoor wordt gesteld door de verpleegkundigen van LuciVer.
De WMO financiert de huishoudelijke hulp, tijdelijke opvang, vervoer, dagbegeleiding en ondersteuning bij behoud van zelfredzaamheid. Hiervoor heeft u een indicatie nodig, waarin de hulp en de omvang van de hulp wordt beschreven. Deze kan aangevraagd worden bij de gemeente.
Mogelijk is een eigen bijdrage van toepassing, die afhankelijk is van uw inkomen, huishouden en indicatie. Meer informatie hierover vindt u op de website van het CAK.
Persoonsgebonden budget of geen indicatie
Heeft u een indicatie, dan kunt u in veel gevallen kiezen voor zorg in natura of een persoonsgebonden budget (PGB). Kiest u voor het laatste, of heeft u geen indicatie, dan gelden bij LuciVer voor de zorg -en dienstverlening de volgende tarieven. Ook kunt u gebruik maken van aanvullende services en diensten zoals onder meer de maaltijdverstrekking, welzijnsactiviteiten en deelname aan liturgie. De tarieven hiervoor zijn opgenomen in onderstaande tabel (peildatum 1/1/2019).
Zorg en dienstverlening | Tarief | |
Persoonlijke verzorging | € 55,70 | per uur |
Verpleging | € 72,00 | per uur |
Begeleiding | € 62,00 | per uur |
Dagbesteding | € 39,85 | per dagdeel |
Hulp bij huishouding | € 34,35 | per uur |
Abonnement personenopvolging thuiszorg | € 16,00 | per maand |
TV abonnement UPC (m.u.v. Rivo Torto) | € 14,40 | per maand |
Abonnement Gymnastiek | € 65,75 | Per jaar |
Knipkaart Welzijnsactiviteiten | € 33,85 | per stuk |
Abonnement bibliotheek | € 6,65 | per jaar |
Warme maaltijd | € 10,75 | per keer |
Broodmaaltijd | € 4,30 | per keer |
Eten en ontmoeten | € 8,25 | per keer |
Deelname aan liturgische bijeenkomsten | € 15,00 | per kwartaal |
Gesprek met geestelijk verzorger | € 59,50 | per uur |
Ophalen en terugbrengen wasgoed (Portiuncula) | € 17,75 | per maand |
Logeerarrangement Rivo Torto | € 52,70 | per dag |
Logeerarrangement Rivo Torto (weekend/feestdagen) | € 86,45 | per dag |